Plan działań priorytetowych Komendy Powiatowej Policji w Płońsku • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Plan działań priorytetowych Komendy Powiatowej Policji w Płońsku

9 listopada 2016, 15:25 | Informacje z gminy

Z związku z realizacją Planu działań priorytetowych, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku uprzejmie informuje, że zadaniami priorytetowymi na terenie gminy Sochocin są:

- Rejon nr 9 – ograniczenie zakłóceń ładu i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w rejonie Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17,

- Rejon nr 10 – ograniczenie zakłóceń ładu i porządku publicznego oraz zakłóceń ciszy nocnej w rejonie tzw. „Rynku”, ul. Stary Rynek w Sochocinie.

Przypomnijmy, że dzielnicowymi na terenie gminy Sochocin są asp. szt. Mariusz Pajewski (tel. 519 035 458) oraz sierż. szt. Rafał Michniewicz (tel. 519 035 456).

Ponadto informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodaliśmy do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Android. Wersja na iOS zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni. Usługa jest bezpłatna.

Źródło: http://kwp.radom.pl, http://bip.plonsk.kpp.policja.gov.pl

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)