Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: Sochocinianie tuż za podium • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: Sochocinianie tuż za podium

Troje uczniów Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Sochocinie: Aleksandra Cendrowska, Jakub Kopeć i Aleksander Gołaszewski, zajęło czwarte miejsce w eliminacjach powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody w kategorii „szkoły gimnazjalne” zwyciężyła ekipa z Naruszewa. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Raciąża, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentanci Szczytna.

W kategorii „szkoły podstawowe” pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ze Starego Gralewa. Na drugiej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie, natomiast na trzecim miejscu turniej zakończyli uczniowie ze Szczytna.

W zawodach, które odbyły się w czwartek, 27 kwietnia w Zespole Szkół im. Księdza Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie startowało 12 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 10 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego.

Zmagania w turnieju obejmowały dwa etapy:
- I etap, czyli część teoretyczna, dla szkół podstawowych składała się z dwóch testów (testu wiedzy oraz testu skrzyżowań), a dla szkół gimnazjalnych jeden zestaw testów teoretycznych, zawierających zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym,
- II etap to cześć praktyczna, gdzie uczniowie prezentowali swoje umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód.

Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii reprezentować będą powiat płoński w etapie rejonowym.

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)