Wkra wysprzątana. Zebrano blisko 50 worków śmieci • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Wkra wysprzątana. Zebrano blisko 50 worków śmieci

23 kwietnia 2018, 12:42 | Informacje z gminy

W sobotę, 21 kwietnia zrealizowano szczytną akcję sprzątania rzeki Wkry na odcinku od Dziektarzewa do Bolęcina. Łącznie napełniono ok. 50 worków śmieci o pojemności 120 i 60 litrów.

Akcja ponownie przebiegała z wykorzystaniem kajaków. Zadbano nie tylko o oczyszczenie nurtu rzeki, ale także jej brzegi. Oprócz standardowych butelek i puszek, grupa 25 uczestników znalazła też m.in. trzy martwe dziki, zabawki dziecięce, piłki, kosz na śmieci oraz robota kuchennego. Po raz pierwszy do tegorocznej pielęgnacji Wkry przyłączyło się Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Sochocinie i Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka.

Przypomnijmy, Wkra przepływa przez siedem powiatów, a jej sprzątanie odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Kolejne porządki na rzece odbędą się 22 września i już tego miejsca zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nich przyłączyć.

Pomysłodawcą, organizatorem i głównym sponsorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”.


Foto: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”, Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)